SAK Turun Seudun Paikallisjärjestö jatkoi soppatykkiprojektia
Soppatykki oli taas lauantaina 11.12 kävelykadulla Turussa Lue lisää »
Hallitus esittää työttömyysturvaan huononnuksia
SAK :n Turun Seudun paikallisjärjestön kokouksessa maanantaina 9.11puhunut kansanedustaja Jyrki Yrttiaho toi huolensa työttömyysturvalain muutosten vaikutuksista työttömien elämään Lue lisää »
SAK :n Turun seudun paikallisjärjestö jakoi soppaa
SAK:n Turun seudun paikallisjärjestö jalkautui Turun Yliopistonkadun kävelykadulle soppakanuunoineen. TSP:n puheenjohtajan Hannu Seppisen mukaan järjestö halusi tempauksellaan kuunnella kansalaist... Lue lisää »
Olette aktiivinen paikallinen yhdistys tai seura ja haluatte toimintanne ja tapahtumanne laajan yleisön tietoon. Teiltä löytyy innokkaita kirjoittajia ja valokuvaajia. Haluatte nostaa esille kotipaikkanne tärkeitä asioita, ilmiöitä ja ihmisiä. Jos tunnistatte itsenne, ottakaa yhteyttä ja kertokaa halukkuudestanne lähteä mukaan paikallissivuston kumppaniksi. Kumppanuuden kautta teillä on mahdollisuus saada toiminnallenne lisää näkyvyyttä aivan ilmaiseksi.
Ota yhteyttä,
niin kerromme lisää:
tku.toimitus(a)lehtiyhtyma.fi