Jäsenillan aiheena asumis- ja hoivapalvelut

Varsinais-Suomen Aivovammayhdistyksen jäsenillan ti 16.10. aiheena on asumis- ja hoivapalvelut.

Puhujina

  • ASPA Palvelut Oy:n palvelupäällikkö Seija Milonoff ja
  • Mainio Vire Oy:n myyntineuvottelija Minna Pimenov

Jäsenilta pidetään Turun Ruusukorttelin kerhohuoneessa 2 klo 18-20. Myös kahvia on tarjolla pientä korvausta vastaan. Tervetuloa!

Varsinais-Suomen Aivovammayhdistys

Varsinais-Suomen Aivovammayhdistys perustettiin vuonna 1994 toimimaan alueellisesti aivovammautuneiden ja heidän omaistensa eduksi. Yhdistyksen toimintaryhmät toimivat Salossa ja Uudessakaupungissa. Yhdistyksen nykyisistä toimintamuodoista näkyvin on säännölliset jäsentapaamiset. Lisäksi yhdistys ylläpitää harrastusryhmiä, järjestää retkiä ja leirejä sekä suunnittelee ja toteuttaa muuta toimintaa.