Turun ammatti-instituutissa tänään juhlat - Katso valmistuneiden nimet!

Onnittelut palkituille! kuvituskuva

Turkulaisen toimitus

Turun ammatti-instituutissa on juhittu tänään valmistuneita.Kevätlukukausi Turun ammatti-instituutissa päättyy 31.5. Kaksoistutkinnon päätösjuhla järjestetäänVPK:n talolla perjantaina 3.6.

Valmistuneet:

Elintarvikealan perustutkinto

Heinonen Susanna, Hellén Desiré, Hovivuori Milla, Jansen Susanne, Kivioja Hanna, Kuisma Pyry-Matti, Kuosmanen Janina, Lankonen Jonna, Larke Sini, Lehikoinen Nella, Liimatainen Emil, Mahamud Azeezy, Metsälä Oona, Murto Daniela, Mäkinen Jessi, Novola Lotta, Pettersson Aulis, Pitkänen Salla, Rantanen Elina, Rantanen Heli, Räsänen Ida, Soini Jasmin, Sula Anna, Uusitalo Milla, Vahtera Petra, Virtanen Pinja

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto

Ahtiainen Eija, Debbi Sini, Dragomir Daniel, Eriksson Jenna, Finnholm Tess, Holmberg Eevi, Kalaoja Sanna, Karinoro Riika, Kauranen Katariina, Mavrokordatou Irja, Mäkinen Ida, Palosaari Anu, Rajala Johanna, Riffa Nina, Rojas Moya Nadia, Sajo Marianna, Sankari Miikka, Talamo Janette, Toppinen Emmi, Vienonen Jatta, Virtanen Matilda

Hiusalan perustutkinto

Aapio Riina, Halonen Miia, Hyövelä Roosa, Kinnunen Laura, Laaksonen Emmi, Lehtonen Mira, Mäki Johanna, Ojaniemi Hanna, Pirilä Saara, Pääsky Petra, Ruohonen Jasmin, Vesalainen Rosa, Al-Mamouri Zeinab, Båtman Rebecca, Härmä Elisa, Juutilainen Linda, Karonen Camilla, Lehtinen Annakaisa, Malminen Mesi, Melander Aada, Porkola Jasmin, Räsänen Noora, Shamoun Mariana, Toivonen Janna, Dragon Alisa, Kaumi Noora, Kiiskilä Emilia, Kulmala Rosina, Lehtonen Jemina, Luostarinen Linda, Manelius Rita, Mononen Tilda, Pihlainen Het, Rantanen Heini, Sokka Suvi, Tanskanen Heini, Tulva Johanna, Tähkäpää Aino, Varjolampi Vanessa

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Alaranta Jonna,Alhontausta Sini, Hovi Jemina, Ikonen Amanda, Kopsa Sara, Laaksonen Janita, Laitinen Veera, Luukka Jenni, Manninen Nita, Saarinen Johanna, Saarnivaara Milla, Siitonen Martta

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Elomaa Ella, Hallenberg Noora, Ismail Farduus, Jakonen Erika, Keskinen Salla, Koskela Sara, Kärnä Wilmar, Laakso Milka, Laine Daniela, Luomaranta Vilma, Marjanen Olivia, Mire Hamdi, Muunoja Anna, Rinne Meira, Sanso Thelma, Santio Eveliina, Siltanen Heidi, Suominen Jenni, Vuorensivu Noora, Vuotila Satu

Laboratorioalan perustutkinto

Abdullahi Nadia, Heinonen Johanna, Helin Henna, Laiho Jenna, Lappalainen Saga, Levo Kristiina, Majuri Valtteri, Manninen Henna, Marttila Henna, Nyman Karl, Osman Faduma, Pietilä Eeva, Rasmus Jyrki, Salonen Julia, Salovaara Antti, Sangsaikaew Thipsuda, Shirdel Fatemeh, Suomento Essi, Yang Xiaoman, Yusuf Amran

Painoviestinnän perustutkinto

Blomros Meri, Hartman Arnold, Huhtala Enni, Kallio Noora, Keränen Terhi, Kouvo Laura, Kuuppo Cecilia, Lahti Henna, Lundén Lukas, Sairio Markku, Salovaara Konstantin, Toivonen Tuulia, Tulonen Emmi

Prosessiteollisuudenperustutkinto

Aaltonen Mikki, Anttonen Tuomo, Eklund Patrick, Heinonen Viivi, Jäderholm Jesse, Lempinen Juho, Ong Ai Ling, Räsänen Veikko

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Aaltonen Aleksi, Al Tobgi Jazan, Arvonen Aleksanteri, Forss Lauri, Hakala Markus, Hakola Mikko, Harjuhahto Matias, Juntunen Ville, Heinonen Werneri, Herlevi Samuli, Hovi Väinö, Hämäläinen Kalle, Jokinen Aki, Jokinen Joonas, Junnola Jimi, Kaartosalmi Elias, Kaipio Toni, Karlström Saku, Kauppinen Joonas, Kiviniemi Samu, Kortelainen Kalle, Kuivalainen Roy, Kulmala Hannes, Kyngäs Elisa, Kytöniemi Miika, Könnömäki Niko, Laaksonen Heikki, Laaksonen Joonas, Lager Jimi, Lahtovaara Olavi, Leino Eetu, Lindén Erik, Lindholm Mauritz, Lindqvist Kristian, Lundgren Patrick, Luoma Jani, Löytynoja Juuso, Malka Samuli, Martemo Veikka, Molkka Vili, Mostafa Ramiar, Mustikkamaa Juha-Pekka, Mäki Aleksi, Nakolinna Alex, Niemi Joona, Nieminen Alex, Nurmi Tino, Palmu Benjami, Pellonperä Pekka, Perämäki Valtteri, Rantanen Joni, Rapo Markus, Rapo Viivi, Rauhala Joonas, Roininen Joonas, Salminen Tino, Samaletdin Jasmin, Savo Jerry, Sirkiä Ville, Sivonen Miro, Starck Teemu, Suomela Jani, Suomi Olli, Suominen Atte, Suominen Elias, Tammi Ville, Terhokoski Arttu, Tähtinen Riku, Vainio Juho, Vainiotalo Joni, Varho Jyri, Vianto Aleksi, Vidjeskog Rasmus, Viitanen Severi, Virtanen Kalle, Virtanen Harri, Vyyryläinen Aleksi, Vähäkangas Matias

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Aronen Waltteri, Avula Aleksi, Gusarov Valentin, Hajric Haris, Hopiavuori Jesse, Härmä Aleksi, Johansson Emil, Keto-Tokoi Niko, Koilahti Iiris, Koiranen Severi, Korpela Kim, Lindberg Valtteri, Lindfors Ville, Mattsson Oliver, Norrbacka Ilari, Nummela Antti, Ostaptsuk Marko, Pellinen Patrik, Pyykkö Mikael, Ranne Santeri, Rinne Niko, Ruohola Heikki, Salo Ville, Salonen Eetu, Stepanenkov Oleg, Tammi Juha, Tamminen Severi, Toukometsä Jesse, Uusitalo Niko

Liiketalouden perustutkinto

Aaltonen Aleksi, Alajärvi Rasmus, Ala-Sorvari Simo, Al-Khalil Saara, Arvilahti Anni, Berghjelm Santeri, Ekholm Johanna, Elomaa Jusa, Gontjarow Aku, Grönberg Stefan, Hakala Karita, Hakanen Mira, Halonen Jonne, Harittu Oona, Hautamäki Annina, Heimo Ella, Heinonen Jari, Heinä Aku, Himanka Lauri, Hirsikangas Jenny, Hirvonen Emilia, Hoskonen Arttu, Huhto Heikki, Hurme Laura, Hysniu Edona, Håkansson Joosa, Hörkkö Jari, Jaakkola Julia, Jalanne Mikaela, Javanainen Teemu, Juvonen Jonas, Järvi Joonatan, Järvinen Eetu, Kallio Laura, Kangas Teemu, Karvanen Susanna, Kekkonen Pinja, Khaled Nejad Simko, Koivula Nina, Koski Joonas, Koski Mikko, Kosomaa Atso, Kotamäki Eemeli, Kummala Niko, Kuokkanen Kai, Käräkkä Joanna, Laaksonen Roope, Lahti Amanda, Laine Joona, Lanne Krista, Larionova Milla, Lehtomäki Juho, Lehtonen Kerttu, Lehtonen Rosanna, Lilja Merita, Lindvall Ellen, Linnainmaa Riina, Louhi Leevi, Lundenius Janina, Löyttymäki Aaro, Merivuori Emma, Minkkinen Jonatan, Muhudiin Sharmaarke, Mäkelä Sanna, Nieminen Iida, Ojala Topias, Ollila Jonna, Paijula Aleksi, Parkhomenko Anastasia, Partanen Okko, Pllana Edmira, Pura Teemu, Ranki Miikka, Rashidov Zuhriddin, Raunio Joonas, Rintanen Susanna, Rissanen Ville, Rivala Mikaela, Roine Johanna, Romppanen Juho, Ruohonen Nea, Ruotsalainen Arttu, Ruottu Roosa, Räsänen Otto, Saari Atte, Salminen Toni, Salo Arttu, Salonen Iikka, Salonen Ville, Savolainen Joonas, Seitoranta Milla, Selin Lars, Seppälä Tuomas, Sermeno Ortiz Vanessa, Sillanpää Maija, Silo Hanna, Simolin Suvi, Sysinoro Valtteri, Tahila Juho, Toivonen Vili, Torkkell Lauri, Tuominen Daniela, Tynjälä Elina, Tähtinen Waltteri, Uschanow Tony, Uusaho Roosa, Vainio Emilia, Varjonen Dalila, Venhola Eetu, Viljanen Aku, Virtanen Arttu, Virtanen Onni, Vähämäki Sami

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Aaltonen Arttu, Aaltonen Miska, Arvonen Tatu, Forss Eero, Heikkilä Eemeli, Huttunen Jenni, Kankare Jalmari, Kungas Jussi, Lamminpää Juuso, Manninen Timo, Mäkinen Nicholas, Narvanmaa Sami, Pirkola Ville, Putkonen Jesse, Raassina Matias, Rainto Juha, Saari Mio, Sipilä Ville, Soisalo Asko, Suojanen Tony

Grundexamen inom företagsekonomi

Biström Enja, El-Emmara Zainab, Fröberg Linn, Heikkilä Charlotta, Henriksson Kira, Jankes Oscar, Kivimäki Katarina, Landor Lasse, Lindqvist Kia, Lindström Benjamin, Merne Andre, Nordlund Martin, Qorri Jetmire, Redlig Hannah, Ridberg Kasper, Rintamäki Jonna, Sjöholm Linda, Tamminen Sandra

Grundexamen i informations-och kommunikationsteknik

Blomberg Oskar, Cederholm Niko, Gustafsson Emil, Karlsson Rasmus, Kerke Anton, Kirsilä Alexi, Mäkinen Nico, Sandblom Kaj, Sipilä Niko, Svenskberg Oliver, Sölgén Dacian

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Aalto Marianne, Aalto Pessi, Ahti Roni, Angervo Teemu, Antikainen Noora, Arjanheimo Jani, Berg Olli, Bäckman Jessica, Elo Anna, Enroth Tiia, Engström Sofia, Erjomaa Jenni, Ernvall Christian, Favakehi Leila, Forsman Juuso, Gabrielsson Melanie, Goucham Aicha, Haataja Henna, Haavisto Kalle, Halme Jade, Hatakka Santeri, Helander Anniina, Helmiö Milla, Hirvensalo Anna, Hirvikorpi Toni, Hovi Ville, Huhtala Eliisa-Maria, Jokinen Katriina, Jokinen Tiia, Järvelä Jenna, Kaiskola Tanya, Kallila Veera, Kallionpää Santeri, Kalliokorpi Janette, Kankaanpää Juulia, Kankaanpää Katinka, Kankare Jutta, Kankare Pinja, Kankuri Linnea, Kannisto Aatu, Karlsson Jami, Kauhanen Johannes, Kavuncu Milja, Keskitalo Julia, Kilpiä Jonni, Kinnunen Elina, Kivelä Jenna, Koivisto Arttu, Kokkonen Evgenia, Korhonen Jarno, Koski Mia, Koskinen Liisa, Koskelo Pinja, Kuusivaara Kimmo, Kuusisto Juuso, Kyynäräinen Jonna, Laine Jarno, Laine Joonas, Lammervo Ullamari, Latva-Äijö Sohvi, Laurila Ville, Lehtinen Ninni, Lehto Janne, Lehtonen Mari, Lehtonen Mikael Leinonen Niina, Lepola Miikael, Levonperä Arja, Lindroos Jessica,Linsamo Juuso, Lipponen Aarni, Lundstedt Sara, Luoma Venla, Lönnqvist Anni, Löyttyniemi Ossi, Martelius Henna, Metsäpuro Lauri, Mäki Etta, Mäkitalo Jesse, Mäkelä Sanni, Möller Anette, Nieminen Aino-Stina, Niinisaari Jenni, Nieminen Niko, Nissi Sohvi, Noisternig Fabian, Nordlund Milla, Nurminen Toni, Nyppynen Jere, Ojanen Marianne, Okkonen Aki, Oksanen Janina, Olin Pinja, Passi Riikka, Peippo Anna, Penttinen Teemu, Piironen Eleonoora, Pleekklang Bäng, Raita Johanna, Rantala Juuso, Rantamäki Pauli, Rantapere Anna, Rindell Patrick, Rintala Anna, Rivala Samuli, Rydefalk Johannes, Saarinen Netta, Saarinen Sari, Salmela Katariina, Salminen Atte, Salo Laura, Salo Viivi, Saloranta Rasmus, Setälä Aliisa, Shadbolt Jeremias, Siseman Katariina, Sirkama Jenna, Stenros Jesse, Suominen Ilona, Suonikko Sonja, Syväoja Tuomas, Tammi Eetu, Tammi Mea, Tanhuanpää Emilia, Tirkkonen Meiju, Torhamo Minerva, Valkama Johanna, Vuori Jenna, Vainikainen Noora, Vieno Suvi, Yliaho Leevi, Ylönen Jere

Matkailualan perustutkinto

Fevziye Altug, Förström Ada, Hirvikorpi Anni, Ilvonen Marette, Karvonen Katariina,Kielo Oona, Kuokkanen Susanna, Lehto Tanja, Martin-Nohrström Paola, Nurmi Linda, Pouttu Pirjo, Reiman Wilma, Söderman Susanna, Valaskari Vilma-Reetta, Vihavainen Tiia, Virtanen Pauliina, Wikman Ida

Autoalan perustutkinto

Ahola Leevi, Azizi Hussein, Dietrich William, Ekmark Samuli, Huovinen Janne, Inaba Aki, Jokiniemi Janne, Järvinen Jonne, Kheder Mohamad, Kiljunen Henna, Koivula Santeri, Kolonikin Mihail, Koskinen Santeri, Kyynäräinen Juha, Laakso Juha, Laikko Matias, Lammela Santeri, Lehto Riku, Leino Teemu, Loisa Tommi, Lunden Miska, Miftari Ardit, Muzaqi Elmedin, Myöhänen Henri, Myöhänen Joshua, Mäki Mikko, Mäki-Jaakkola Melina, Männikkö Emil, Mäntylä Roope, Nieminen Jasmiina, Nurmi Konsta, Oksa Kasperi, Peippo Mikko, Pere Jonathan, Riuttanen Ville-Aleksi, Rousku Ville, Salmela Nadja, Väisänen Peter, Zinck Stefan

Logistiikan perustutkinto

Aalto Riku-Petteri, Atosuo Jere, Ellmen Joona, Fazlija Avdyl, Heljander Jenna, Hendolin Rasmus, Honkuri Ville, Kantola Mico, Ketola Markus, Kinnunen Vesa, Korsimo Ilari, Koskinen Kalle, Lazarev Yan, Lehtinen Ville, Lehtonen Juuso, Lindberg Toni, Luomanen Arttu, Mallula Severi, Metsätähti Mikko, Myllynen Mira, Nissi Riku, Nurmi Nestori, Nyyssönen Matias, Posio Sami, Saarinen Patrik, Sihvonen Jere, Siren Joona, Tapiola Jere, Tauk Antti, Tausa Aleksi, Vilppu Jyri, Virtanen Jani, Virtanen Miina, Österlund Pauli

Kone- ja metallialan perustutkinto

Aalto Miki, Abdinaafa Adam Saadiq, Abukar Shariif Sakarie, Alanko Veikka, Alizadeh Aras, Arte Petteri, Barimah Prince, Forss Rasmus, Grönqvist Teemu, Hannula Shahin, Helander Juhani, Henriksson Joni, Inki Eetu, Jonsson Marco, Kalamsha Aram, Kanerva Niko, Kantoluoto Ossi, Kuosmanen Ville, Lamminpää Teemu, Lintunen Ville-Veikko, Muhamud Yaasin, Muuriaisniemi Riku, Najeeb Basil Bassam, Nikkola Matias, Piirainen Miro, Pirinen Aleksi, Pohjaluoto Mitjo, Saarinen Tero, Sakyi Boyd Edward, Salminen Aatu, Sausvaara Tomi, Sueasakun Worachat, Tapola Jami, Vahalahti Niko, Vanne Eetu, Willman Petri

Talotekniikan perustutkinto

Aaltonen Markus, Akkanat Cenk, Alajoki Jerry, Bildo Petteri, Dahlström Julius, Elo Eelis, Forsblom Niko, Heikkilä Lari, Heinonen Essi, Ilonen Jani, Joutsela Joakim, Juhajoki Joonas, Ketola Timo, Kivelä Waltteri, Kivisild Jevgeni, Koskimies Ossi, Koskivaara Werneri, Laaksonen Joonas, Laine Miikka, Laine Mikko, Laine Oskari, Lehtonen Leo, Lilja Kasper, Mahkonen Toni, Marttinen Aati, Nguyen Thuan, Nupponen Niko, Orava Mikko, Papadopoulos Konstantino, Peci Arian, Raunio Joni, Rimpiläinen Atte, Rinkinen Ville, Saarinen Inga, Sainio Rosanna, Salo Jere, Salonen Lauri, Sarva Matias, Siitonen Jenna, Sinanbegovic Sadmir, Sönmez Zafer, Taivassalo Joonas, Vahalahti Kasper, Virtanen Jessica

Rakennusalan perustutkinto

Aaltonen Kristian, Aihinen Petro, Arponen Roope, Bujupi Luis, Harju Matias, Heinonen Valtteri, Hella Juho, Hurme Samuli, Hämäläinen Jaakko, Katajisto Jesse, Keskikastari Jesse, Koskinen Valtteri, Laiho Elmo, Laitila Ari, Lehtinen Waltteri, Lehtovaara Inka, Leino Jesse, Leino Niro, Lindholm Arto, Mellin Niclas, Moussaoui Omar, Oksa Miska, Paaso Tuomas, Palvanen Santtu, Parttimaa Aleksi, Pulkkinen Eero, Rossi Joni, Ruohonen Niklas, Ruokonen Jere, Saarenmaa Eemeli, Safi Azizullah, Sandell Riku, Setälä Riku, Stenman Joel, Suominen Toni, Survonen Aleksi, Talvento Antte, Teeri Pauli, Tervala Juho, Tuomarmäki Ville, Tuominen Johannes, Tuominen Konsta, Tuovinen Samuli

Maanmittauksen perustutkinto

Aura Sakari, Cero Benjamin, Heinonen Anttoni, Lamminpää Niko, Lamppula Lauri, Lieskivi Arto, Saarinen Samu, Sahla Juuso, Sipilä Sammy, Susi Roni, Vallavuori Simo, Vuorinen Jesse

Puualan perustutkinto

Bondfolk Hanna, Colliander Tuomas, Heikkilä Saku, Huovinen Verneri, Hämäläinen Riku, Jokela Petri, Jokinen Jani, Jokinen Veikko, Keränen Roope, Kilpeläinen Kalle, Koskinen Jesse, Koskinen Sami, Möttö Sami, Nummelin Tony, Opacic Adrian, Pärnänen Joona, Rantakokko Tatu, Ruohonen Juuso, Salopää Kristiina, Tuomi Janne, Väihkönen Samuli

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aalto Neea, Aareskoski Sakari, Airola Kia, Akkanen Kristiina, Arvola Laura, Arvola Helmi, Ekman Janni, Elomaa Julia, Frisk Tanya, Grönvall Nea, Haukijärvi Linda, Heikiö Tytti, Hirvonen Tiia, Iivonen Susanna, Jokinen Heidi, Juhala Jasmin, Juhanson Catlayn, Jumisko Emma, Juola Ilona, Juvakka Ria, Järvi Jenny, Kangas Noora, Kankare Janina, Karvonen Jenna, Kauhanen Ida, Keinonen Lotta, Khatun Madina, Kontio Laura, Kotilainen Pauliina, Kovanen Milla, Kumpuvuori Mirka, Kurokallio Justus, Kurppa Milla, Kyrönlahti Anna, Kämäräinen Noora, Lappeteläinen Oona, Laukka Anniina, Laurén Emilia, Lehmusvuori Elina, Lehtonen Lassi, Lehtonen Milla, Lenets Mimmi, Lumme Olivia, Lund Milena, Mattila Henna, McCracken Michelle, Martikainen Minerva,Metsola Oona, Mäki Veera, Mäkinen Sara, Nurmi Viivi, Nyman Anna-Lena, Oinas Emilia, Paasonen Feodor, Paju-Abdullahu Saara, Parviainen Emily, Peltonen Venla, Poutanen Minna, Rauman Josefina, Reunamo Veera, Riuttanen Timo, Rostamzada Gelas, Ruotsalainen Juulia, Salo Ninni, Schmidt Annina, Seila Viivu, Seppänen Anette, Siitonen Aleksi, Sorani Soma, Suhonen Sini, Suomi Kia, Suominen Niina, Talja Antero, Tammi Katariina, Taponen Tatjana, Teininen Manu, Telkkinen Janina, Terävä Satu, Toivonen Laura, Toivonen Taru, Uurasmaa Saija, Uusitalo Netta, Vaiste Oona, Vihervä Jenna, Viiristö Mira, Viita Ira, Vilja Jussi, Virtanen Severi, Vuori Sanni, Välilä Janette

Lääkealan perustutkinto

Al-Khalil Sued, Aunoila Lasse, Juutinen Kalle, Karinsivu Jarno, Kaukola Jouni, Nybondas Margitha, Näsi Henna, Palani Mehku, Pukero Suvi, Yletyinen Jenni

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Keskustelu